30.08.2020r.

XXII Niedziela Zwykła.  Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną.

Dzisiaj Dożynki Gminne. W tym roku w skromniejszej formie: Msza św. w kościele w Witkowie o godzinie 13.30 – z udziałem delegacji wszystkich Sołectw naszej Gminy i po Mszy św. na boisku szkolnym konkurs wieńców dożynkowych.

• w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

We wtorek po wieczornej Mszy św. – ok 18.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które 19 września mają przystąpić do I Komunii św.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W sobotę 5 września w Krzeszowie będzie Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin. Początek o 9.00 i zakończenie o 15.00. Szczegóły na plakacie.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W niedzielę 13 września o godzinie 17.00 w kościele w Czarnym Borze odbędzie się koncert muzyki klasycznej i liturgicznej, w programie utwory wokalne i instrumentalne między innymi W. Bacha, A. Mozarta, C. Francka i G. Younga. Wśród wykonawców będzie młody – 15 letni, uzdolniony organista Jakub Moneta, śpiewać będzie Łucja Kędzia a całość poprowadzi Marta Moneta. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Wstęp na koncert wolny. Na zakończenie koncertu będzie zbiórka ofiar na remont dachu kościoła.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszona za zgodą wpłacających – lista ofiarodawców. Jeśli ktoś chce pozostać anonimowym ofiarodawcą to zaznacza to składając ofiarę i wtedy jego nazwisko nie jest ogłaszane.

O ile pogoda pozwoli to w najbliższą środę rozpoczniemy prace remontowe.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie. Prace zostały zakończone. Koszty są następujące: wyrywanie i wywiezienie korzeni, transport i opłata za wysypisko oraz niwelacja terenu – to 11880 zł. Budowa ogrodzenia 61700 zł. Razem 73580 zł. Fundusz sołecki i parafialny oraz składane ofiary dały nam kwotę 68040 zł. Brakuje nam już tylko ok 5,5 tyś. Chcemy jeszcze posadzić kilka drzewek, które już zamówiłem – to będzie kosztowało jeszcze ok. 2 tyś.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie proszę teraz nowożeńców.

„Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.”