16.08.2020r.

XX Niedziela Zwykła. Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu – stolicy Libanu. Przewodniczący Episkopatu wezwał, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Poprosił także, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

• w poniedziałek – św. Jacka, prezbitera
  • w czwartek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Piusa X, papieża
  • w sobotę – NMP, Królowej

W środę nie będzie Mszy św. w Borównie, tylko w Czarnym Borze o 17.00 i 18.00.

W czasie wakacji sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie. Na najbliższą sobotę zapraszam wszystkich do czynu społecznego przy uporządkowania terenu cmentarza, wyzbierania pozostałości korzeni, gałęzi i innych rzeczy. Weźmy ze sobą odpowiedni sprzęt do pracy [grabie, łopaty, wiaderka]. Rozpoczniemy o godzinie 8.00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców ul. Główna 39,41

Wiara niewiast kananejskiej.

Małgorzata Bandurska z Golińska

Dawid Zarzycki z Czarnego Boru 02, 09, 16.08.2020r.