OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.08.2020r. XIX Niedziela Zwykła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

: w poniedziałek –św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto

: we wtorek –św. Klary, dziewicy w piątek –św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

: w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia MNP. Msze św. według porządku niedzielnego, na zakończenie Mszy św. poświęcimy zioła i kwiaty. Będzie to 100 rocznica „Cudu nad Wisłą” oraz Dzień Wojska Polskiego.

W Krzeszowie Główna Suma Odpustowa o godzinie 12.00

W czasie wakacji sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Zwracam się z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu –napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu o pomoc dla mieszkańców stolicy Libanu.Przewodniczący Episkopatu wezwał, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Poprosił także, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą remontu i pod koniec sierpnia rozpoczniemy prace przy wymianie pokrycia dachu kościoła. Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie. Wykonawca przystąpił już do realizacji budowy ogrodzenia.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach. O sprzątanie w piątek – przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP -proszę teraz mieszkańców ul.Główna 34,34a,35, 35a,37

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA :Jezus chodzi po jeziorze. Uczniowie wyznają -”Prawdziwie jesteś Synem Bożym.”

ZAPOWIEDZI:

Małgorzata Bandurska z Golińska Dawid Zarzycki z Czarnego Boru 02, 09, 16.08.2020