OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19.07.2020r.

XVI Niedziela Zwykła. Po Mszach św. poświęcimy pojazdy. Przy tej okazji składamy ofiary na środki transportu dla misjonarzy – Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr i otrzymamy pamiątkowy breloczek do kluczy.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w środę – św. Marii Magdaleny, święto
  • w czwartek – św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy, święto
  • w piątek – św. Kingi, dziewicy
  • w sobotę – św. Jakuba Apostoła, święto

W czasie wakacji sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Za tydzień będziemy zbierać tacę inwestycyjną.

Uważam, że nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności naprawy dachu kościoła w Czarnym Borze – wystarczy popatrzeć na sufit. Przygotowaliśmy już projekt wymiany dachu z przywróceniem pierwotnego pokrycia dachówką i uzyskaliśmy odpowiednie pozwolenia na budowę. Mamy wybraną firmę i kosztorys – to 220 tyś. Wykonawca jest gotów na przełomie sierpnia i września przystąpić do wykonania zadania. Z dotychczas zbieranej tacy inwestycyjnej mamy na ten cel 50 tyś. Po uzyskaniu poparcia Rady Parafialnej postanowiliśmy poprosić parafian o składkę na remont. Uwzględniając ilość praktykujących chrześcijan byłaby to kwota 800 zł. od rodziny. Oczywiście nie jest to zobowiązanie – tylko prośba o takie wsparcie. Można to uczynić jednorazowo lub w miesięcznych ratach. Ofiary możemy składać: indywidualnie, w podpisanych kopertach na tacę lub przez konto bankowe Parafii – jest ono dostępne na stronie parafialnej oraz na karteczkach na stoliku prasowym. Ofiary na konto – z dopiskiem na cele kultu religijnego- można odpisać od podatku. Jeśli ktoś nie może tyle dać, to prosimy ile może, jeśli ktoś może więcej to nie wyznaczamy górnej granicy. Aktualną listę ofiarodawców będziemy umieszczać w gablotce – chyba, że ktoś sobie zastrzeże i będzie chciał pozostać anonimowym ofiarodawcą. W naszych modlitwach prośmy Pana Boga o błogosławieństwo dla planowanego dzieła.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców ul. Sportowej

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Przypowieść o chwaście wśród zboża.

ZAPOWIEDZI

Alicja Kożuch z Czarnego Boru

Mateusz Jakubczyk ze Świętoszowa            12, 19, 26.07.2020r.

Natalia Kitlińska z Grząd

Piotr Mirek z Grząd                                      19, 26.07, 02.08.2020r.