28.06.2020r.

XIII Niedziela Zwykła. Obrazki komunijne poświęcimy i wręczymy dzieciom na Mszy św. o godzinie 12.00. Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną.

Zespołowi Janicki dziękuję za zorganizowanie Koncert Papieskiego. Przy tej okazji zebraliśmy ofiary na ogrodzenie cmentarza i kościoła 2330 zł. Bóg zapłać Zespołowi Janicki i uczestnikom Koncertu.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie.

• w poniedziałek – Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów Diecezji – Uroczystość
  • w piątek – św. Tomasza Apostoła, święto

W czasie wakacji sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Pierwszy piątek miesiąca – od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św. Planowane odwiedziny chorych będą dopiero po wakacjach, w razie pogorszenia stanu zdrowia proszę telefonicznie wzywać kapłana.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Parafia w Krzeszowie organizuje Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy na 11 lipca. Zapisy u Księdza Kustosza – tel.882 675 604.

Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za koszenie trawy, sprzątanie kościoła i przygotowania do wczorajszej uroczystości.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców ul. Główna 3,5,6ab, 7, 8ab,9

„Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.”

Aleksandra Filip z Borówna

Krzysztof Kantor z Borówna                        14, 21, 28.06.2020r.

Patrycja Zgarda z Sokołowska

Dawid Bernacki z Czarnego Boru                21, 28.06, 05.07.2020r.

Samorządy we współpracy z firmami szukają rodziców zastępczych dla dzieci z Zagłębia Miedziowego. Na naszym terenie w pieczy instytucjonalnej przebywa obecnie prawie 40 maluszków poniżej 7 roku życia. Najlepiej, aby trafiły do rodzin. W tym celu dojrzali dorośli muszą założyć tak zwaną „rodzinę zastępczą”. Prosimy wiernych naszego kościoła o zapoznanie się z tym tematem. Pan Jezus powiedział „I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje”. Szczegóły na stronie internetowej www.miedzrodzine.pl