• w poniedziałek – NMP Matki Kościoła, święto. Dzień Dziecka
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto
  • w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Odwołana już jest ogólna dyspensa Biskupa od udziału w niedzielnej Mszy św., jest aktualna tylko dla ludzi z objawami choroby.

Do następnej niedzieli jest czas wypełnienia przykazania kościelnego o dorocznej spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Zawsze w tygodniu przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi. W czwartek w Grzędach spowiedź od 16.30 i Msza św. o 17.00.

Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą w ciągu tygodnia po Mszy św.

Dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

W poniedziałek o 17.30 modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja i po Mszy św. spotkanie Koła.

Rodziców dzieci rocznicowych – z klas czwartych zapraszam na spotkanie we wtorek po mszy św. Rocznicę I Komunii św. możemy zaplanować w Boże Ciała – 11 czerwca.

W środę po Mszy św. Spotkanie Biblijne.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00 – odwiedzę tylko tych chorych, których do czwartku zgłosimy osobiście lub telefonicznie.

W piątek od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Pilne sprawy kancelaryjne możemy załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Chcemy kontynuować prace przy uporządkowaniu cmentarza w Borównie. Po usunięciu drzew, trzeba teraz usunąć korzenie i wyrównać teren, a w następnej kolejności budować ogrodzenie. Koszt całej inwestycji to ok. 70 – 80 tyś. Z budżetu wiejskiego mamy na ten cel 10 tyś. i z kasy parafialnej 10 tyś. – to na dobry początek. Po zasięgnięciu opinii członków Rady Parafialnej i przedstawicieli wioski stwierdziliśmy, że trzeba zwrócić się do mieszkańców z prośbą o wkład własny – po 500 zł. od rodziny – oczywiście uwzględniając obecną trudną sytuację i możliwości każdego z nas. Możemy wpłacać systematycznie – ratami – na ile nas stać, a samo ogrodzenie też możemy wykonać etapami – w miarę zebranych funduszy. Dzisiaj po Mszy św. w kościele będzie narada na ten temat, będziemy też mogli zobaczyć zaproponowany wzór ogrodzenia.

Państwu Rusnarczykom dziękuję za przygotowanie palmy, która towarzyszyła nam przez cały okres wielkanocny, dziękuję także za to, że podjęli się troski o tereny zielone przy kościele.

Dziękuję strażakom z OSP Czarny Bór za pracę przy usunięciu uschłego drzewa przy kościele i wykonanie porządków.

Dziękuję za przystrojenie kościoła na dzisiejszą Uroczystość.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

Jezus daje Ducha Świętego.