W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • we wtorek – św. Filipa Nereusza, prezbitera. Dzień Matki
  • w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej
  • w następną niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Módlmy się cały czas o Bożą pomoc w zwalczeniu epidemii. Do odwołania jest udzielona dyspensa Biskupa zwalniająca obowiązku uczestniczenia we mszy św. – korzystajmy gorliwie z dostępnych transmisji Mszy św. w mediach ogólnopolskich. W celu skorzystania z  sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św. – zachęcam do udziału we Mszy św. w tygodniu.

Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Nabożeństwa majowe w  Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 17.30 połączone z nowenną przygotowującą na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w Borównie po Mszy św. a w Grzędach w niedzielę o 10.15 i w tygodniu o 18.00.

Pilne sprawy kancelaryjne możemy załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Cieszymy się, że kolejnych sześcioro dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej w Borównie: Mikołaj Urbaniak, Gabriel Turski, Kornel Sieczkiewicz, Izabela i Joanna Biskup, oraz Katarzyna Filip. Życzymy dzieciom ciągłego wzrastania w przyjaźni z Panem Bogiem. Rodzicom tych dzieci dziękuję za wykonane porządki i dekorację kościoła.

Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kapłana – zarówno te składane osobiście jaki i przez konto parafialne – nr rachunku jest dostępny na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

SŁOWO ŻYCIA

A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”