OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17.05.2020r.

VI Niedziela Wielkanocna.

Od dzisiaj według nowych zarządzeń – zgodnie z wielkością kościoła w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć więcej wiernych:

  • Czarny Bór do 33 osoby
  • Borówno do 30 osób
  • Grzędy do 22 osoby

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat Papieża będzie o godzinie 16.00, po tej Mszy św. adoracja dziękczynna – w tym czasie okazja do spowiedzi, nabożeństwo majowe o 17.30 i Msza św. o 18.00.
  • w następną niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Od poniedziałku do środy będą Dni Krzyżowe z modlitwami o urodzaje i błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy.

Proszę, aby osoby zamawiające intencję Mszy św. były w kościele wcześniej tak, aby wiadomo było ile jeszcze pozostałych osób może wejść do kościoła. Proszę również, aby zajmować miejsca w zalecanych odległościach od siebie.

Módlmy się cały czas o Bożą pomoc w zwalczeniu epidemii. Do odwołania jest udzielona dyspensa Biskupa zwalniająca obowiązku uczestniczenia we mszy św. – korzystajmy gorliwie z dostępnych transmisji Mszy św. w mediach, także na naszej stronie facebookowej. Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Osoby, które nie mogą być na Mszy św. niedzielnej, zachęcam do udziału we Mszy św. w tygodniu, korzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św.

Nabożeństwa majowe w  Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 17.30, w Borównie po Mszy św. a w Grzędach w niedzielę o 10.15 i w tygodniu o 18.00.

Pilne sprawy kancelaryjne możemy załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Cieszymy się, że kolejna trójka dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej: Zuzanna Piller, Szymon Bochenek i Michał Łyzuń. Życzymy dzieciom ciągłego wzrastania w przyjaźni z Panem Bogiem. Rodzicom tych dzieci dziękuję za wykonane porządki i dekorację kościoła.

W tym tygodniu będą kolejne I Komunie Święte w Borównie. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w środę od godziny 15.00.

Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kapłana – zarówno te składane osobiście jaki i przez konto parafialne – nr rachunku jest dostępny na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

SŁOWO ŻYCIA

Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.”