OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.05.2020r.

V Niedziela Wielkanocna.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – dzień wieczystej adoracji w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 11.00 do 18.00. Zachęcam wszystkich, aby znaleźć chwilę czasu na osobistą modlitwę w kościele
  • w środę NMP Fatimskiej. W Grzędach o 16.00 różaniec /bez procesji/ i msza św.
  • w czwartek – św. Macieja Apostoła, święto
  • w sobotę – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski, święto

Proszę, aby osoby zamawiające intencję mszy św. były w kościele wcześniej tak, aby wiadomo było ile jeszcze pozostałych osób może wejść do kościoła. Proszę również, aby zajmować miejsca w zalecanych odległościach od siebie.

Módlmy się cały czas o Bożą pomoc w zwalczeniu epidemii. Do odwołania jest udzielona dyspensa Biskupa zwalniająca obowiązku uczestniczenia we mszy św. – korzystajmy gorliwie z dostępnych transmisji mszy św. w mediach, także na naszej stronie facebookowej. Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Osoby, które nie mogą być na mszy św. niedzielnej, zachęcam do udziału we mszy św. w tygodniu, korzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św.

Dziękuję Basi Kawce za ufundowanie białego ornatu dla naszej parafii, który będzie pamiątka jej Pierwszej Komunii Świętej.

Nabożeństwa majowe w  Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 17.30, w Borównie po mszy św. a w Grzędach w niedzielę o 10.15 i w tygodniu o 18.00.

Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kapłana – zarówno te składane osobiście jaki i przez konto parafialne – nr rachunku jest dostępny na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

SŁOWO ŻYCIA

„Ja jestem drogą i prawdą i życiem.”