OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.05.2020r.

IV Niedziela Wielkanocna. Adoracja. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Żywy Różaniec proszę, aby modlić się dalej bez zmiany tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Floriana, męczennika
  • w środę – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, święto
  • w piątek – Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, Uroczystość

Proszę, aby osoby zamawiające intencję mszy św. były w kościele wcześniej tak, aby wiadomo było ile jeszcze pozostałych osób może wejść do kościoła. Proszę również, aby zajmować miejsca w zalecanych odległościach od siebie.

Módlmy się cały czas o Bożą pomoc w zwalczeniu epidemii. Do odwołania jest udzielona dyspensa Biskupa zwalniająca obowiązku uczestniczenia we mszy św. – korzystajmy gorliwie z dostępnych transmisji mszy św. w mediach, także na naszej stronie facebookowej. Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Osoby, które nie mogą być na mszy św. niedzielnej, zachęcam do udziału we mszy św. w tygodniu, korzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św.

Nabożeństwa majowe w  Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 17.30, w Borównie po mszy św. a w Grzędach w niedzielę o 10.15 i w tygodniu o 18.00.

We wtorek 5 maja od godziny 14.00 – odbiór strojów komunijnych według kolejności podanej na facebooku. Dziewczynki w salce i chłopcy w kościele. Po strój proszę, aby przychodzić punktualnie na wyznaczoną godzinę, przychodzi rodzic z dzieckiem, jest możliwość przymiarki i zakupu różnych dodatków.

Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kapłana – zarówno te składane osobiście jaki i przez konto parafialne – nr rachunku jest dostępny na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej dostępnej w wersjach elektronicznych, oraz Niedzieli w wersji drukowanej. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus jest bramą owiec.