III Niedziela Wielkanocna. Niedziela Biblijna. 26.04.2020r.

O godzinie 15.00 komunia św. dla uczestniczących we mszy św. przez media.

• w środę – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy, święto
  • w piątek – św. Józefa, rzemieślnika. Msze św.: Borówno 9.00, Grzędy 10.30 i Czarny Bór 18.00 – ta już z jutrzejszej uroczystości
  • w sobotę – NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Uroczystość. Msze św.: 7.30 Czarny Bór, 9.00 Borówno i 10.30 Grzędy. Wieczorem o 18.00 msza św. z IV Niedzieli Wielkanocnej

Od poniedziałku , według nowych zarządzeń – zgodnie z wielkością kościoła w nabożeństwach może uczestniczyć:

• Czarny Bór do 22 osób
  • Borówno do 20 osób
  • Grzędy do 15 osób

Proszę, aby osoby zamawiające intencję mszy św. były w kościele wcześniej tak, aby wiadomo było ile jeszcze pozostałych osób może wejść do kościoła. Proszę również, aby zajmować miejsca w zalecanych odległościach od siebie.

Módlmy się cały czas o Bożą pomoc w zwalczeniu epidemii. Do odwołania jest udzielona dyspensa Biskupa zwalniająca obowiązku uczestniczenia we mszy św. – korzystajmy gorliwie z dostępnych transmisji mszy św. w mediach, także na naszej stronie facebookowej. Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Dziękuję wszystkim za jednoczenie się w modlitwie – w miarę naszych możliwości.

Od piątku będziemy modlić się na nabożeństwach majowych. W Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 17.30.

W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W czasie trwania epidemii do chorych będę się udawał tylko na zgłoszenia telefoniczne.

W związku trwającą epidemią, zgodnie z zaleceniem Biskupa odwołujemy majowy termin I Komunii św. Inny termin ustalimy po ustaniu epidemii. Gdyby niektórzy rodzice chcieli, aby dziecko przystąpiło do komunii to możemy to uczynić indywidualnie na dodatkowej mszy św. w zwykłe dni tygodnia zachowując dopuszczalną liczbę osób w kościele. W takim przypadku rodzice w porozumieniu z proboszczem biorą na siebie ostateczne przygotowanie dziecka do spowiedzi i komunii św., oraz indywidualnie ustalamy termin udzielenia sakramentów.

Do czasu ustania epidemii odwołane są terminy sakramentu bierzmowania.

Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kapłana – zarówno te składane osobiście jaki i przez konto parafialne – nr rachunku jest dostępny na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej dostępnej w wersjach elektronicznych. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

Poznali Chrystusa przy łamaniu chleba.