19.04.2020r.

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Taka możliwość będzie w kościele w Czarnym Borze i w Borównie od godziny 15.00 do 16.00, a na początku i na końcu adoracji udzielimy komunii św. osobom uczestniczącym we mszy św. przez media.

Dzisiaj jeszcze trwają ograniczenia liczby osób na mszy św. do 5, dlatego bardzo proszę o pełne zrozumienie i umożliwienie uczestnictwa w pierwszej kolejności rodzinie zamawiającej intencję mszy św.

Od poniedziałku , według nowych zarządzeń – zgodnie z wielkością kościoła w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć więcej osób:

• Czarny Bór do 22 osób
  • Borówno do 20 osób
  • Grzędy do 15 osób

Proszę, aby osoby zamawiające intencję mszy św. były w kościele wcześniej tak, aby wiadomo było ile jeszcze pozostałych osób może wejść do kościoła. Proszę również, aby zajmować miejsca w zalecanych odległościach od siebie

Módlmy się cały czas o Bożą pomoc w zwalczeniu epidemii. Korzystajmy gorliwie z dostępnych transmisji mszy św. w mediach, także na naszej stronie facebookowej. Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Dziękuję wszystkim za jednoczenie się w modlitwie – w miarę naszych możliwości.

• w czwartek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, Uroczystość
  • w sobotę – św. Marka Ewangelisty, święto

W związku trwającą epidemią, zgodnie z zaleceniem Biskupa odwołujemy majowy termin I Komunii św. Inny termin ustalimy po ustaniu epidemii. Regulacje Biskupa Zbigniewa dotyczące duszpasterstwa w diecezji (Pierwsza Komunia, pogrzeby, nabożeństwa etc.) zostaną opublikowane na początku tygodnia.

Podobnie do czasu ustania epidemii odwołane są terminy sakramentu bierzmowania.

Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kapłana – zarówno te składane osobiście jaki i przez konto parafialne – nr rachunku jest dostępny na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej dostępnej w wersjach elektronicznych. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.