12.04.2020r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Msze św. będą według porządku niedzielnego: Czarny Bór 7.30 i 12.00, Borówno 9.00 i Grzędy 10.30

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. według porządku niedzielnego: Czarny Bór 7.30 i 12.00, Borówno 9.00 i Grzędy 10.30.

W niedzielę wielkanocną i poniedziałek od godz.15.00 do godz.16.00 kościół będzie otwarty do prywatnej modlitwy. O 15.00 i 16.00 komunia św. W tym czasie zachęcamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w ramach nowenny. W naste dni tygodnia kościół będzie otwarty o 15.00 – komunia i Koronka.

Trwają nadal ograniczenia liczby osób na mszy św. do 5, dlatego bardzo proszę o pełne zrozumienie i umożliwienie uczestnictwa w pierwszej kolejności rodzinie zamawiającej intencję mszy św. Czekamy wszyscy z utęsknieniem na powrót normalnych czasów. Módlmy się cały czas o Bożą pomoc w zwalczeniu epidemii. Korzystajmy gorliwie z dostępnych transmisji mszy św. w mediach, także na naszej stronie facebookowej. Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Dziękuję wszystkim za jednoczenie się w modlitwie – w miarę naszych możliwości.

W Oktawie Wielkanocy od wtorku codziennie Msza św. o godzinie 18.00 a o 17.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W kościele w Czarnym Borze mamy już odnowione złocenia i srebrzenia tabernakulum. Renowacja kosztowała 2100 zł. Na chwałę Bożą.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznej, za sprzątanie kościoła i zmianę obrusów.

Dziękuję całej służbie liturgicznej, szczególnie Panom Kościelnym, Pani Organistce za pełnioną służbę w parafii zarówno w czasie świąt jak i przez cały rok.

Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kapłana – zarówno te składane osobiście jaki i przez konto parafialne – nr rachunku jest dostępny na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego.

Życzę wszystkim, aby Zmartwychwstały Chrystus, swoją łaską przemienił ciemności, smutki i bóle codziennego życia i napełnił Wasze serca światłem i radością.