OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.04.2020r.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej.

Ze względu na ograniczona do 5 ilość osób na mszy św. – wejście do kościoła z pierwszeństwem dla osób, które uzgodniły wcześniej odprawianą intencję mszy św.

Każdego dnia po południu kościół będzie otwarty do prywatnej modlitwy od godziny 15.00 do 16.00. Komunia św. będzie udzielana o 15.00 i 16.00. Proszę także, aby w Borównie i w Grzędach w tym czasie był otwarty kościół – w tym czasie okazja do spowiedzi w Borównie we wtorek i w Grzędach w środę.

Ze względów bezpieczeństwa spowiedź będzie w salce parafialnej w tygodniu od poniedziałku do środy przed mszą św. od 17.00 do 18.00, oraz w innym czasie po uzgodnieniu telefonicznym – 605 525 460.

Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

W Triduun Paschalnym będzie mogło uczestniczyć 5 osób imiennie zaproszonych przez proboszcza. Wszystkich zachęcam do łączności modlitewnej przez media, także na naszej stronie facebookowej.

Propozycja przeżywania świąt w rodzinie, oraz obrzęd błogosławieństwa pokarmów znajduje się na stronach internetowych i w gablotce ogłoszeń.

W czwartek i piątek od 15.00 do 16.00 możliwość osobistej modlitwy w kościele. Zgodnie z zarządzeniem proszę, aby przestrzegać  w kościele obecności tylko 5 osób – także w czasie modlitwy indywidualnej i adoracji przy Grobie Pańskim.

18.00 – Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielkoczwartkowa adoracja (Najświętszy Sakrament w tabernakulum głównym) do godziny 21.00.

18.00 – Wielki Piątek Męki Pańskiej

Cześć Krzyżowi należy oddawać przez głęboki skłon lub przyklęknięcie, unikając z nim bezpośredniego kontaktu.

Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godziny 21.00

Wielka Sobota

Nie należy organizować poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny w parafiach. W tym roku ma ono mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym słowa błogosławieństwa wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła, wierząca osoba. Z powodu epidemii nie będzie też tradycyjnej zbiórki darów dla potrzebujących. W miarę naszych możliwości pomyślmy o takiej pomocy indywidualnie.

Adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 20.00. Wystawiony do adoracji krzyż proszę adorować przez uklęknięcie i pokłon – bez dotykania.

20.00 Wigilia Paschalna, która zakończy się procesją z Najświętszym Sakramentem do drzwi kościoła, gdzie będzie błogosławieństwo całej parafii.

Komunikat Kurii Legnickiej informuje, że o ile nie zostanie przedłużone ograniczenie liczby wiernych w kościele, to od Wielkanocy będzie mogło we mszy św. uczestniczyć 50 osób – należy jednak słuchać przepisów państwowych i do nich się dostosować.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Msze św. będą według porządku niedzielnego: Czarny Bór 7.30 i 12.00, Borówno 9.00 i Grzędy 10.30

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. według porządku niedzielnego: Czarny Bór 7.30 i 12.00, Borówno 9.00 i Grzędy 10.30.

W Oktawie Wielkanocy od wtorku codziennie Msza św. o godzinie 18.00 a o 17.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Dziękuję Radzie Parafialnej, Róży Różańcowej i osobom indywidualnym za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kapłana – zarówno te składane osobiście jaki i przez konto parafialne – nr rachunku jest dostępny na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są paschaliki wielkanocne Caritas – po 6 zł. Możemy zanieść tygodnik i świecę do osób starszych, które nie chodzą teraz do kościoła. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym.

SŁOWO ŻYCIA

Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nr.1347-1350)

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał.  Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.1 Tes 5, 16-18:

Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.  

Albo: Mt 6, 31ab.32b-33:Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy:

Przy łamaniu chleba. Alleluja. Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.