OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29.03.2020r.

V Niedziela Wielkiego Postu. Ze względu na ograniczona do 5 ilość osób na mszy św. – wejście do kościoła przez zakrystię z pierwszeństwem dla osób, które uzgodniły wcześniej odprawianą intencję mszy św.

Od dzisiaj każdego dnia po południu kościół będzie otwarty do prywatnej modlitwy od godziny 15.00 do 16.00. Komunia św. będzie udzielana o 15.00 i 16.00. Proszę także, aby w Borównie i w Grzędach w tym czasie był otwarty kościół – w tym czasie okazja do spowiedzi w Borównie we wtorek i w Grzędach w środę.

Za tydzień będzie Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej.

Przeżywamy bardzo trudny czas szerzącej się epidemii. Jest to też czas próby dla naszej wiary. Utrudnienia w praktykach religijnych w kościele niech się staną okazją do jeszcze gorliwszej modlitwy osobistej. Mamy dyspensę od uczestnictwa we mszy św. – łączmy się w modlitwie przy pomocy transmisji radiowych, telewizyjnych i na naszej parafialnej strony facebookowej. Informuję wiernych o możliwości korzystania z Komunii duchowej – jest to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie.

Przypominam wiernym, że zawsze mają możliwość usposobienia duszy do stanu łaski przez wzbudzenie w sobie aktu żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej. Katechizm Kościoła Katolickiego objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe” (nr 1452). Po ustaniu pandemii zorganizujemy dzień spowiedzi parafialnej.

Ze względów bezpieczeństwa spowiedź będzie w tygodniu w salce parafialnej przed mszą św. od 17.00 do 18.00, oraz w innym czasie po uzgodnieniu telefonicznym – 605 525 460.

Każdego dnia podczas trwania epidemii o godzinie 20.30 będą biły dzwony wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej w swoich domach.

Za tydzień nie będzie zmiany tajemnic różańcowych – odmawiamy w dalszym ciągu te same tajemnice. Intencje do modlitwy na kwiecień:

Papieska intencja modlitewna– aby wszystkie osoby uzależnione otrzymały pomoc i były otoczone opieką.

Intencja dla Stowarzyszenia Krwi Chrystusa – za przystępujących do Stołu Pańskiego i karmiących się Eucharystią o łaski potrzebne do dawania codziennego świadectwa o przynależności do Boga.

Pilne sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po mszy św. wieczornej.

Przedświąteczne odwiedziny chorych: w Grzędach i Borównie w piątek od 9.00, a w Czarnym Borze w sobotę od 9.00. Jeśli w jakimś domu jest kwarantanna lub obawa przed wizyta kapłana – proszę to koniecznie zgłosić wcześniej telefonicznie. W sprawach zagrożenia życia proszę o wzywanie kapłana telefonicznie – tel. 605 525 460.

Dziękuje za sprzątanie kościoła.

Kolejne sprzątanie kościoła będzie przed świętami.

Proszę, aby przy sprzątaniu kościoła sprzątać teraz także salkę parafialną.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są paschaliki wielkanocne Caritas – po 6 zł. Możemy zanieść tygodnik i świecę do osób starszych, które nie chodzą teraz do kościoła. Możemy wziąć sobie i zanieść naszym bliskim, sąsiadom, ludziom starszym darmową książeczkę o miłosierdziu Bożym – niech ona będzie dla nas zachętą do gorliwszej modlitwy i zawierzenia trudnych spraw miłosiernemu Panu.

SŁOWO ŻYCIA

Wskrzeszenie Łazarza.