OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15.03.2020r.

III Niedziela Wielkiego Postu.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30 dla wszystkich, Borówno i Grzędy o 16.00.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

Kancelaria w czwartek od 16.00.

Ekstremalna Droga Krzyżowa – 3 kwietnia z Krzeszowa. Szczegóły na plakacie i na stronie www.edk.org.pl –tam można wszystko przeczytać i zgłosić swój udział.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Czarny Bór

Organizatorzy Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną (Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Wójt Gminy Czarny Bór, B+CK, GZS-P) informują, że tegoroczna edycja Konkursu jest odwołana.

Decyzja ta podyktowana jest  troską o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo. By zapobiegać i przeciwdziałać zagrożeniu epidemiologicznemu niezwykle ważna jest profilaktyka oraz unikanie zgromadzeń. Konkursowe Palmy tradycyjnie przygotowywane były grupowo w instytucjach gminnych, które zostały czasowo zamknięte. Organizacja Konkursu z przyczyn obiektywnych jest  niemożliwa.

Odpowiadając na zachętę do modlitwy osobistej w kościele, od jutra kościół będzie otwarty każdego dnia w ciągu tygodnia od godziny 14.30 do 15.30 – w tym czasie Koronka do Miłosierdzia Bożego, oraz od 17.00 – godzinę przed mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu – w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św. Zakazane jest organizowanie przed świętami dużej spowiedzi w jednym dniu, dlatego zachęcam do korzystania systematycznie z sakramentu pokuty. W Borównie modlitwa przy otwartym kościele we wtorek od 15.00 do 16.00 z okazją do spowiedzi, a w Grzędach w środę od 15.00 do 16.00 z okazją do spowiedzi. W tych dniach o 15.30 w Borównie i Grzędach będzie msza św. – intencje z 24 marca.

W związku z trwającą epidemią odwołujemy planowane rekolekcje parafialne, jednak będą dodatkowe Masze św., a w poniedziałek 23.03 i w czwartek 26.03 przed mszami będzie 2 zaproszonych kapłanów z posługą w konfesjonałach. Proszę, aby nie tworzyć większych kolejek przed konfesjonałem.

Dziękuje za sprzątanie kościoła i za ofiarę złożoną na cele kościelne.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Górnicza 6 a-h

Proszę, aby przy sprzątaniu kościoła sprzątać teraz także salkę parafialną.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są paschaliki wielkanocne Caritas – po 6 zł.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus jest źródłem wody żywej.