23.02.2020r.

VII Niedziela Zwykła. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w Narodzie. Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną.

• Środa Popielcowa – msze św. z posypaniem popiołem na rozpoczęcie Wielkiego Postu będą: w Czarnym Borze o 7.30 i 18.00, w Borównie o 9.00 i w Grzędach o 16.30. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły
  • W niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny

W poniedziałek i wtorek będzie adoracja od 17.00 do 18.00 – przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, ze szczególną intencją o trzeźwość w ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość w Narodzie.

We wtorek katecheza dla dzieci klas trzecich o godzinie 16.00 w salce.

Kancelaria w czwartek od 16.00.

Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego całą wspólnotę Ludu Bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko, co w jego mocy, by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 16.30 dla dzieci i młodzieży i o 17.30 dla wszystkich, Borówno i Grzędy o 16.00.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuje za sprzątanie kościoła i za ofiarę złożoną na cele kościelne.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Skalników 14abc.

Proszę, aby przy sprzątaniu kościoła sprzątać teraz także salkę parafialną.

Przykazanie miłości nieprzyjaciół.

Alina Szewczyk z Czarnego Boru

Jakub Dąbrowski ze Świebodzic       16, 23.02, 01.03.2020r.

Agnieszka Detyna z Czarnego Boru

Patryk Mieruński z Giżycka             23.02, 01, 08.03.2020r.