OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego – które jednocześnie jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego – ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na zgromadzenia kontemplacyjne. Na mszach św. poświęcenie gromnic, na sumie także poświęcenie świec dla dzieci komunijnych. W zakrystii są do nabycia świece dla dzieci komunijnych z okapnikiem po 20 zł., oraz gromnice mniejsze po 8 zł. i większe po 12 zł.

Adoracja. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • środę – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

W poniedziałek o 17.30 modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja i po mszy św. spotkanie Koła.

Kandydatów do bierzmowania, którym z różnych powodów nie udało się być na pełnym spotkaniu w ubiegły piątek, zapraszam na dodatkowe spotkanie we wtorek na mszę św. i po mszy św. katecheza. Przypominam rodzicom i kandydatom, że integralną częścią spotkań formacyjnych do bierzmowania jest msza św. i jeśli potrzeba – spowiedź przed mszą św.

W środę po mszy św. spotkanie biblijne.

Kancelaria w czwartek od 16.00.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W piątek na godzinę 16.00 zapraszam dzieci klas trzecich na katechezę przygotowującą do spowiedzi i komunii św.

W następną niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę do Fatimy – Santiago de Compostela – Lourdes. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie parafialnej. Koszt 4250 zł. + 90 EUR. Jeśli są chętne osoby to bardzo proszę po namyśle, ale w miarę szybko, zgłaszać się u proboszcza, abym mógł dać odpowiedź dotyczącą rezerwacji.

Dziękuje za sprzątanie kościoła i za ofiarę złożoną na cele kościelne.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Skalników 11abc.

Proszę, aby przy sprzątaniu kościoła sprzątać teraz także salkę parafialną.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Bóg przychodzi do swojego ludu jako światło na oświecenie pogan.

ZAPOWIEDZI

Dagmara Kaczanowska z Grząd

Bartłomiej Filip z Witkowa              02, 09, 16.02.2020r.

PIELGRZYMKA

Fatima – Santiago de Compostela – Lourdes (10dni, samolot)

16 – 25.09.2020

1 DZIEŃ: WROCŁAW – LIZBONA – FATIMA

Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu przy stanowisku Patron Travel o godz. 7.00. Wylot do Lizbony via Frankfurt o godz. 9.20. Przylot do Lizbony o godz. 14.00. Transfer do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg

2 DZIEŃ: FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji.  Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ: LIZBONA

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ:  FATIMA – BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży.  Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Krótki postój w Bradze połączony ze zwiedzaniem głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – OVIEDO

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd do Oviedo: katedra San Salvador, gdzie znajduje się Chusta z Oviedo – najnowsze badania naukowe potwierdzają, że chusta z obfitymi śladami krwi, przechowywana w katedrze w Oviedo (północna Hiszpania), pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam krwi, które na niej widnieją, wykazuje zadziwiającą identyczność z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim (Chusta ta nie jest udostępniona do oglądania), kościół San Tirso z IX wieku. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Oviedo lub Leon.

7 DZIEŃ: OVIEDO – LOURDES

Śniadanie. Przejazd przez Hiszpanię i południową Francję do Lourdes – duchowej stolicy Francji. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

8 DZIEŃ: LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium, udział we Mszy Świętej, droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami i nocleg.

9 DZIEŃ: LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes. Czas wolny na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w procesji ze świecami o godz. 21.00. Nocleg

10 DZIEŃ: TULUZA – WROCŁAW

Transfer na lotnisko w Tuluzie. Wylot do Wrocławia via Franfurt o godz. 9.55. Przylot do Wrocławia o godz. 13.50.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA ZAWIERA: przelot samolotem via Frankfurt; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 9 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe); 9 śniadań i 10 obiadokolacji; opiekę pilota;  ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i przewodników lokalnych – 90EUR/os. (płatne na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego 950 PLN jedynie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura; wydatków osobistych.

CENA CAŁOŚCIOWA 4250 ZŁ + 90EUR

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1

tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl