26.01.2020r.

III Niedziela Zwykła. Papież Franciszek w Liście Apostolskim w formie Motu proprio „Aperuit illis” ustanowił III Niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Dzisiejszą tacę inwestycyjną przeznaczamy na ubezpieczenie kościołów – mamy do zapłacenie 2810 zł.

Borówno „na utrzymanie kościoła”.

• we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Jana Bosko, prezbitera
  • w następną niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego – które jednocześnie jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego – ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na zgromadzenia kontemplacyjne. Na mszach św. poświęcenie gromnic, na sumie także poświęcenie świec dla dzieci komunijnych. W zakrystii są do nabycia świece dla dzieci komunijnych z okapnikiem po 20 zł., oraz gromnice mniejsze po 8 zł. i większe po 12 zł.

Wizyta duszpasterska:

27.01 – poniedziałek –  Borówno 20 – 29;     Borówno 30 – 40;    Borówno 41 – 59 – od godziny 15.00

W odwiedzinach kolędowych będą pomagali ks. Piotr Sałaga z Witkowa i ks. Marcin Kaluta z Krzeszowa. Proszę o serdeczne przyjmowanie odwiedzających nas kapłanów.

Msze św. w tym tygodniu będą już o godzinie 18.00.

W środę po mszy św. spotkanie biblijne.

Kancelaria w czwartek od 16.00.

W piątek zapraszam kandydatów do bierzmowania na mszę św. i po mszy św. spotkanie katechetyczne.

W sobotę w Borównie o godzinie 10.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

Przy kościele w Borównie młodzież ostatnio urządzała sobie jakieś zabawy na rowerach. Proszę, aby zwracać uwagę na szacunek i porządek w miejscach świętych.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Mamy propozycję pielgrzymki do Fatimy – Santiago de Compostela – Lourdes. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie parafialnej. Koszt 4250 zł. + 90 EUR. Jeśli są chętne osoby to bardzo proszę po namyśle, ale w miarę szybko, zgłaszać się u proboszcza, abym mógł dać odpowiedź dotyczącą rezerwacji.

Dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznych i zmianę obrusów.

Dziękuje za sprzątanie kościoła i za ofiarę złożoną na cele kościelne.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Skalników 10 de

Proszę, aby przy sprzątaniu kościoła sprzątać teraz także salkę parafialną.

„Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie.”