IV Niedziela Adwentu.

• we wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki będą: w Borównie 21.00, w Grzędach 22.30 i w Czarnym Borze o 24.00. Ofiary z Pasterki są przeznaczone na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia
  • w środę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. o 7.30, pozostałe msze św. jak w niedzielę
  • w czwartek – św. Szczepana, Pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedziele. Ofiary z tacy przeznaczone na KUL i Seminarium w Legnicy
  • w piątek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty, święto. Poświęcenie wina
  • w sobotę – św. Młodzianków, męczenników – po mszy św. błogosławieństwo małych dzieci
  • za tydzień – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na mszach św. odnowienie przysięgi małżeńskiej

W poniedziałek o 18.00 ostatnie Roraty.

Po Świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską:

27.12 w piątek – Nadrzeczna i Parkowa 1 – 9          /od godziny 10.00/

28.12 w sobotę – Parkowa 10 – 35                            /od godziny 10.00/

30.12 w poniedziałek – Zamkowa, Jasna                  /od godziny 10.00/

03.01 w piątek – Kolejowa i Słoneczna                    /od godziny 10.00/

Dalszy przebieg kolędy podam w niedzielę 5 stycznia.

Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w dni powszednie po mszy św.

Za tydzień będziemy zbierać tacę inwestycyjną.

Dziękuję Nadleśnictwu Kamienna Góra za ofiarowane choinki do naszych kościołów.

Dziękuję za dekoracje świąteczne kościołów.

Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Skalników 4ab

Proszę, aby przy sprzątaniu kościoła sprzątać teraz także salkę parafialną.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej – świąteczne wydania po 10 zł. – w Niedzieli jest płyta CD z kolędami Gole Uorkiestra i w Gościu Niedzielnym Modlitwa Wigilijna. Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii.

Jezus narodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla nas okazją do bliższego spotkania z Panem Bogiem w sakramentach świętych, słowie Bożym, w modlitwie i spotkaniu z bliźnimi.

Niech obecność w naszym życiu przychodzącego Zbawiciela cudownie przemienia codzienność i pomaga układać wszystkie relacje z drugim człowiekiem

w oparciu o Miłość, którą przynosi rodzący się Jezus.

Wszystkim Parafianom i przybywającym Gościom życzę błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Nauki przedmałżeńskie w Krzeszowie

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich w Krzeszowie odbędzie się w trzy soboty lutego 2020 roku (sobota I lutego, sobota 15 lutego i sobota 29 lutego 2020).

Nasz cykl nauk przedmałżeńskich wygląda następująco. Spotykamy się w trzy soboty co dwa tygodnie w Obsłudze Pielgrzyma w Krzeszowie. Spotkania trwają od 9:00 do 15:00, a poprowadzą je księżą i doradcy życia rodzinnego.

Podczas katechez staramy się w sposób jasny i przystępny przedstawić zagadnienia związane z miłością, płciowością, małżeństwem i rodziną. Katechezy dają też szansę na lepsze poznanie się przyszłych małżonków oraz poznanie dobrych zasad komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Uczestnicy katechez otrzymają zaświadczenie niezbędne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Pary, które w bieżącym roku zamierzają zawrzeć małżeństwo prosi się, by nie odkładały decyzji o odbyciu nauk, gdyż najlepiej rozpocząć je minimum pół roku przez ślubem. Przypominamy także o niezbędnych trzech spotkaniach w ramach poradni rodzinnej, na których prowadzi się naukę metody rozpoznawania płodności (po zakończeniu katechez). Spotkania te można odbyć u wybranego przez siebie doradcy życia rodzinnego, posiadającego ważne uprawnienia (tzw. misję kanoniczną).

Pary chcące zapisać się na nauki prosimy o wysłanie sms”a na nr 691 846 094 lub maila na adres poradnia.krzeszow(qmaiLcom, w którym będą następujące dane:

– imiona i nazwiska narzeczonych,

– data ślubu

– parafia, w której dopełniane są formalności związane ze ślubem – nr telefonu do kontaktu

Pod podanym numerem telefonu udzielane są też dodatkowe informacje dla zainteresowanych.