I Niedziela Adwentu. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

· we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Msza św. o godzinie 19.00
· w środę – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
· w piątek – św. Mikołaja, biskupa
· w sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
· w następną niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – na mszy św.o 12.00 poświęcimy medaliki i książeczki dla dzieci komunijnych. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, czyli 8 grudnia z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych „20. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej – zbierzemy ofiary do puszek. W tym dniu będzie od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski – trwającym na modlitwie Maryja obiecuje spełnienie próśb. W Grzędach – po mszy św. możemy zostać na osobistych modlitwach, w Borównie od 12.00 adoracja i czuwanie modlitewne, a w Czarnym Borze adoracja po mszy św. o 12.00

Od poniedziałku do piątku w czasie adwentu będziemy odprawiać Roraty o godzinie 18.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci proszę, aby przychodziły z lampionami i z serduszkami, na których wpiszą wykonany dobry uczynek. Z tych serduszek będziemy losować kto weźmie figurkę Matki Bożej- aby modlić sie ze swoja rodzina – będzie to taka adwentowa sztafeta modlitewna z Maryją.

W poniedziałek o 17.30 modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja i po mszy św. spotkanie Koła.
W środę po mszy św. Spotkanie biblijne.
Kancelaria w czwartek od 16.00.

Odwiedziny chorych w piątek od godziny 9.00- w Grzędach, od 10.30 w Borównie, a w Czarnym Borze w sobotę od 9.00.
Pierwszy piątek miesiąca od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

Dziękuję za wykonanie dekoracji adwentowej, oraz za pranie i zmianę obrusów.

Dziękuje za sprzątanie kościoła i kwiaty przy ołtarzach.
SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Skalników 1ab
Proszę, aby przy sprzątaniu kościoła sprzątać teraz także salkę parafialną.
Na zakończenie mszy św. poświęcimy opłatki wigilijne i po mszach św. będą one wręczane przez kapłana przed ołtarzem przedstawicielom rodzin, a przy tej okazji będziemy mogli złożyć ofiarę za opłatki.
Rozprowadzamy już świece Caritas –Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: duże świece po 15 zł. i Male po 6 zł.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia książeczki dla dzieci komunijnych – po 15 zł. Poświęcimy je razem z medalikami w niedzielę 8 grudnia na mszy św. o godzinie 12.00.
Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa.