OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.10.2019r.

XXX Niedziela Zwykła – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Taca inwestycyjna.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto
  • w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Czarnym Borze: 7.30 w kościele i 13.00 – na cmentarzu z procesją, w Borównie o 9.00 z procesją i w Grzędach o 11.00 z procesją
  • w sobotę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Czarnym Borze o 7.30 i o 18.00, w Borównie o 9.00 i w Grzędach o 10.30 – po tej mszy św. Wypominki z Grząd Górnych. Plan kolejnych modlitw wspominkowych zostanie podany w następną niedzielę

31 października odbędzie się w naszej parafii „Bal Wszystkich Świętych”. Msza św. o 16.00, po niej ostatnie nabożeństwo różańcowe i później w salce spotkanie i zabawy dla dzieci,  na które dzieci przebiorą się w stroje swoich ulubionych świętych. Przewidziane słodycze, konkursy i nagrody.

W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskiwać odpusty zupełne i ofiarować je za zmarłych – gdy nawiedzimy cmentarz modląc sie za zmarłych i spełniając zwykłych warunków odpustu: stan łaski uświęcającej,  komunia św., Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwa w intencji Ojca Świętego.

Pierwszy piątek wypada we Wszystkich Świętych, dlatego skorzystajmy ze spowiedzi wcześniej – od poniedziałku spowiedź przed i w czasie nabożeństwa różańcowego.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Chorych odwiedzimy w następny piątek – 8 listopada.

Mieszkańcom Borówna razem z panem Sołtysem dziękujemy za sobotnie prace porządkowe na cmentarzu.

Dziękuję za koszenie trawy.

Dziękuje za sprzątanie kościoła i kwiaty przy ołtarzach.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Zamkowa 1,3,4,6,8,10

Proszę, aby przy sprzątaniu kościoła sprzątać teraz także salkę parafialną.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Kalendarze na nowy rok po 3 zł. Są też kartki wspominkowe. Proszę o czytelne wpisywanie imion swoich zmarłych oraz o podanie swojego adresu. Wypełnione kartki proszę składać do przygotowanego przy bocznym ołtarzu koszyka.

SŁOWO ŻYCIA

Wysłuchana modlitwa skruszonego grzesznika.