XXXIV Niedziela Zwykła  – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

1.W Borównie Odpust o godzinie 12.00 – przewodniczył będzie ks. Tomasz Kwiecień Notariusz Legnickiej Kurii.  W związku z tym Odpustem –  w Czarnym Borze msze będą o 7.30 i o 9.00.

 

2.Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną.

 

3.W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w piątek – św. Andrzeja Apostoła, święto
  • w następną niedzielę rozpoczniemy Adwent. Na mszy św. poświęcimy opłatki wigilijne i po mszy św. przed ołtarzem kapłana uroczyście przekaże opłatki przedstawicielom rodzin. Przy tej okazji możemy złożyć ofiarę. Proszę, aby z dziećmi przygotować już lampiony na Roraty, które będziemy odprawiać o godzinie 18.00

 

4.We wtorek po mszy św. Spotkanie Biblijne.

5.Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godziny 16.00 do 17.00.

6.Spotkanie scholii w czwartek o 16.00.

7.Spotkanie ERM w sobotę o 10.30.

8.Odwiedziny chorych będą w piątek 7 grudnia.

9.Na spotkaniu Rady Parafialnej mówiliśmy m.in. o nowym miejscu w kościele dla obrazu Jezusa Miłosiernego i zdecydowaliśmy tak jak widać –  dziękuję panom za zawieszenie obrazu. Zwróciliśmy też uwagę na to, że zbieranie tacy na mszy św. jest częścią liturgii należącą do ofiarowania darów i powinna ta czynność w miarę możliwości zamknąć się w czasie  ofiarowania – dlatego proszę, aby tacę zbierało kilka osób.  Zebrane ofiary będziemy składać jako nasz dar przed ołtarzem. Jeśli ma być nadal wydawana gazetka parafialna to trzeba, aby zorganizował się zespół redakcyjny, dlatego w środę po mszy św. spotkanie zespołu redakcyjnego – osób chętnych do tworzenia tej gazetki – mile widziane także nowe osoby.

10.Zachęcam do lektury prasy katolickiej – w Gościu Niedzielnym jako dodatek jest kalendarz,  są również do nabycia kalendarze misyjne po 7 zł.

11.Dziękuję za sprzątanie kościołów świeże kwiaty przy ołtarzach.

12.SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Skalników 3ab

 

SŁOWO ŻYCIA

Królestwo Jezusa nie jest z tego świata.