XXX Niedziela Zwykła, w kościele w Grzędach święto Rocznicy poświecenia Kościoła.

1. 10-ty Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym – Pakistan przerwać milczenie.

2.Dzisiaj taca inwestycyjna na remont kościoła w Borównie.

3.Bardzo dziękuję ks. Władysławowi Stępniakowi, który złożył ofiarę 5 tyś. zł. na remont dachu kościoła w Borównie.

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

• w czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w Czarnym Borze o 7.30 w kościele i o 13.00 na cmentarzu. W Borównie o 9.00 z procesją na cmentarz iw Grzędach o 11.00 z procesją na cmentarz. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskiwać odpusty zupełne i ofiarować je za zmarłych – gdy nawiedzimy cmentarz modląc sie za zmarłych i spełniając zwykłych warunków odpustu: stan łaski uświęcającej, komunia św., Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwa w intencji Ojca Świętego
  • w piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. z wypominkami w Borównie o 9.00, w Grzędach o godzinie 16.00, a w Czarnym Borze msza św. o 18.00. Dalszy porządek modlitw wspominkowych jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej

5.Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie do środy o godzinie 17.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek – Boże nutki i ERM, w środę – klasy 1-3. W środę zakończenie różańca z wręczeniem drobnych nagród dla dzieci, które najczęściej uczestniczyły w nabożeństwach.

W Borównie różaniec o 17.00. W Grzędach różaniec o 16.30.

6.We wtorek po mszy św. Spotkanie Biblijne.

7.Kancelaria parafialna będzie czynna w środę od godziny 16.00 do 17.00.

8.Odwiedziny chorych: w Borównie w piątek od 10.30, a w Grzędach w piątek po 11.00. W Czarnym Borze odwiedziny chorych sobotę od godziny 9.00.

9.W sobotę wieczorem odprawiamy niedzielną mszę św. W związku z tym, że nie ma u nas wieczornej mszy św. w niedzielę, zwracam na to Waszą uwagę – przepisy prawa Kościoła mówią, że jeśli ktoś różnych powodów np. obowiązkowa praca, wyjazd na zawody, podróż…, nie może być w niedzielę na mszy św., wypełnia obowiązek uczestnicząc we mszy św. w sobotni wieczór.

10.W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11.Zachęcam do lektury prasy katolickiej są również do nabycia kalendarze z Janem Pawłem II po 5 zł., oraz kalendarze misyjne po 7 zł. Są też kartki wspominkowe. Proszę o czytelne wpisywanie imion swoich zmarłych oraz o podanie swojego adresu. Wypełnione kartki proszę składać do przygotowanego przy ołtarzu koszyka.

12.Dziękuję za sprzątanie kościołów świeże kwiaty przy ołtarzach.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Słoneczna i Jasna

Uzdrowienie niewidomego. „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła.”

PLAN MODLITW WYPOMINKOWYCH

Czarny Bór Msza św. o godzinie 18.00 i po niej wypominki