OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła.

1.Niedziela Misyjna – rozpoczynamy Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem  – „Pełni Ducha i posłani”. Ofiary na tacę przeznaczamy na misje święte.

2.Na sumie uroczyste wyznanie wiary młodzieży kandydującej do bierzmowania. Dzisiaj liczenie wiernych.

3.Dziękuję zespołowi Janicki za przedstawienie pięknego programu z okazji Dnia Papieskiego. Przy okazji tego spotkania zebrano 4600 zł. – ofiary na remont kościoła w Borównie.

4.Dziękuję młodzieży i pani Katechetce za wspomnienie o św. Janie Pawle II. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w całej parafii 1650 zł. Bóg zapłać.

5.W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Jana Pawła II, papieża

6.Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie o godzinie 17.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek – Boże nutki i ERM, w środę – klasy 1-3, w czwartek starsze dzieci i młodzież, w piątek ministranci, w sobotę – członkowie Żywego Różańca.

W Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30.

W Grzędach różaniec o 16.30 a w niedzielę o 10.00.

7.Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartki od godziny 16.00 do 17.00.

8.Spotkanie Scholii dziecięcej odbędzie się w czwartek  o godzinie 15.30.

9.Spotkanie za Służbą Liturgiczną odbędzie się w piątek po mszy św. Zachęcam także nowych kandydatów na dołączenie się do ministrantów.

10.W sobotę o godzinie 10.00 w salce odbędzie się spotkanie liturgiczne dla dzieci przygotowujące do mszy św. niedzielnej, poprowadzi je pani katechetka.

11.W następną niedzielę taca inwestycyjna na remont kościoła w Borównie.

12.Za tydzień w Grzędach będziemy przyjmować relikwie bł. Bartolo Longo – Kawalera Wielkiego Krzyża Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie, założyciela Sanktuarium MB w Pompejach i twórcy nowenny pompejańskiej.

12.Zachęcam do lektury prasy katolickiej są również do nabycia kalendarze z Janem Pawłem II po 5 zł., oraz kalendarze misyjne po 7 zł. Są też kartki wspominkowe. Proszę o czytelne wpisywanie imion swoich zmarłych oraz o podanie swojego adresu. Wypełnione kartki proszę składać do przygotowanego przy ołtarzu koszyka.

13.Dziękuję za sprzątanie kościołów świeże kwiaty przy ołtarzach.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: Zamkowa 12a, 14,16,18

 

SŁOWO ŻYCIA

Przełożeństwo jest służbą.

 

ZAPOWIEDZI

Adriana Mrozowska zd. Konkol, z Borówna

Bartłomiej Mrozowski z Borówna                                        07, 14, 21.10.2018r